11 סיבות מצוינות למה כדאי לכם לפרסם בגוגל

מנוע החיפוש גוגל

פלטפורמת הפרסום של גוגל היא ערוץ פרסומי נפוץ בקרב עסקים שרוצים לקבל יותר לקוחות בעזרת פרסום באינטרנט. גוגל אדס (Google Ads), שבעבר הייתה נקראת גוגל אדוורדס (Google Adwards), היא פלטפורמה לפרסום מודעות ממומנות המאפשרת לכם להציג את המודעות שלכם בתוצאות החיפוש, להציג באנרים באתרים שונים, סרטונים ביוטיוב ומודעות בג'ימייל – בהתאם לקריטריונים שונים של קהל היעד. מודעות החיפוש הממומנות מופיעות בדרך כלל במקומות העליונים והתחתונים בתוצאות החיפוש שבעמודים הראשונים. אם אתם לא בטוחים איך פרסום ממומן בגוגל יכול לעזור לכם לקבל יותר לקוחות ולהגדיל את העסק שלכם – הנה כמה סיבות מצוינות למה כדאי לכם לפרסם בגוגל:

להגיע לגולשים שמחפשים לקנות את המוצר או את השירות שלכם

ההבדל הגדול ביותר בין פרסום בגוגל לפרסום ברשתות החברתיות הוא כוונת הרכישה שלהם. ברשתות החברתיות למשל, הגולשים לא מחפשים לקנות מוצרים או שירותים. הם מחפשים להתחבר לאנשים אחרים, מחפשים פוסטים הקשורים בתחומי העניין שלהם או גולשים בקבוצות שונות. כאשר מפרסמים מוצרים ושירותים לגולשים שלא נמצאים במצב רכישה – קיים סיכוי נמוך יותר שהם יקנו מכם.

לעומת זאת, כאשר אתם מפרסמים מודעות במנוע החיפוש של גוגל, אתם מפרסמים לגולשים שמחפשים לקנות מוצרים ושירותים באופן פעיל. הגולשים האלה מחפשים את הפרסומות שלכם. פרסום כזה, שבו הלקוח הפוטנציאלי מגיע אליכם ולא אתם אליו, מגדיל את הסיכוי שלכם להפוך את הלקוח הפוטנציאלי ללקוח משלם.

קבלת תוצאות במהירות

פרסום ממומן בגוגל יביא לכם גולשים מתעניינים עם סיכוי להפוך ללקוחות משלמים מהר יותר משאר פלטפורמות הפרסום. גולשים המחפשים אתכם באופן אקטיבי במנוע החיפוש נקראים גולשים "חמים", בניגוד לפייסבוק למשל – שם אתם מנסים לתפוס את תשומת הלב של גולשים "קרים". גולשים "חמים" שצריכים את השירות או המוצר שלכם עכשיו יהפכו מגולשים ללקוחות משלמים מהר הרבה יותר מגולשים "קרים" שלא צריכים אתכם כרגע. בעזרת מילות המפתח הנכונות, מודעה עם תוכן שיווקי משכנע ודף נחיתה ממיר – פרסום בגוגל הוא הדרך הטובה והמהירה ביותר לקבל יותר מכירות דרך האינטרנט, ומהר.

קבלו יותר המרות

המרה היא כל פעולה שהיא בעלת ערך לעסק. המרה יכולה להיות: השארת פרטים בטופס, לחיצה על כפתור התקשרות טלפונית מהירה, רכישה באתר ועוד. ככל שיהיו לכם יותר המרות באתר כך יחס ההמרה שלכם יהיה גבוה יותר ועלויות הפרסום יהיו משתלמות יותר. ניהול נכון של הקמפיין הפרסומי יביא תנועה איכותית לאתר שלכם מגולשים המחפשים בפועל ביטויים הקשורים למוצר או לשירות שלכם. סביר יותר שגולשים כאלו יהיו בעלי כוונת רכישה גבוהה יותר – מה שיעלה את הסיכוי שלהם לרכוש מכם. ככל שתנועת הגולשים הנכנסים לאתר שלכם תהיה איכותית יותר – כך יגדלו מספר ההמרות שתקבלו, וההכנסות שלכם יגדלו בהתאם.

משלמים רק על תוצאות

שיטת התשלום על הפרסום בגוגל היא תשלום לפי קליק (PPC = Pay Per Click). זה אומר שאתם משלמים לגוגל רק כאשר גולש הקליק בפועל על המודעה שלכם. בניגוד לפרסום ברשתות החברתיות, שבהן התשלום הוא לרוב לפי חשיפות, אם הגולש לא הקליק על המודעה שלכם – לא רק שלא תשלמו על הופעת המודעה, אלא הופעת המודעה שלכם תורמת לחשיפת העסק שלכם גם בפני הגולשים שלא הקליקו. בעצם שיטת הפרסום הזו היא WIN-WIN. אם הגולש הקליק – שילמתם על כניסה של לקוח פוטנציאלי. אם הגולש לא הקליק – קיבלתם חשיפה למותג שלכם בחינם. שווה, לא?

שימוש בבינה מלאכותית

גוגל יודעת עליכם ועל הלקוחות שלכם הכל: הרגלי הגלישה שלכם, נושאים אהובים, סרטונים אהובים ביוטיוב ועוד חלקי מידע רבים. ואיך כל זה בא לטובתכם, המפרסמים? תוכלו למנף לטובתכם את כמות המידע האינסופי שיש לגוגל על הגולשים על ידי הגדרת שימוש בבינה המלאכותית המתקדמת של גוגל, שתאתר עבורכם את הגולשים עם הסיכוי הגבוה ביותר לרכוש מכם. גוגל תבצע ניתוחים בזמן אמת על כל הגולשים שמחפשים אתכם ותציג את המודעות שלכם בפני אלו עם הסיכוי הגבוה ביותר להתאים למטרת הקמפיין שלכם.

מיקוד למיקומים גיאוגרפיים

אם העסק שלכם הוא עסק מקומי או עסק שמוכר מוצרים או שירותים למיקומים גיאוגרפיים מסוימים, לא תרצו שהמודעות שלכם יופיעו במיקומים גיאוגרפיים לא רלוונטיים. מערכת הפרסום של גוגל מאפשרת לכם למקד ("לטרגט") את החיפושים שמתבצעים ממיקומים גיאוגרפיים שרלוונטיים לכם, ולסנן מיקומים לא רלוונטיים. טרגוט נכון של מיקומים גיאוגרפיים יעזור לכם לסנן גולשים לא רלוונטיים ולחסוך לכם הרבה כסף על פרסום לגולשים לא רלוונטיים.

מדידה וניתוח ביצועים

מערכת הפרסום של גוגל מאפשרת לכם לעקב אחר מדדים רלוונטיים כגון: יחס הקלקות, הוצאות הפרסום, יחס המרה, עלות להמרה ועוד. מעקב אחרי כל המדדים האלו, יחד עם הרבה אחרים, מאפשר לכם לעשות אופטימיזציה לקמפיין כדי לקבל תוצאות טובות יותר ובמחיר זול יותר. אחד המדדים החשובים ביותר שגוגל מאפשרת לכם לעקוב אחריו הוא מדד החזר ההשקעה. מדד החזר ההשקעה שלכם יקבע האם הפרסום רווחי עבורכם, וכמה כסף הרווחתם כתוצאה מהפרסום הממומן בגוגל.

טרגוט שמות המותג שלכם ושמות המתחרים שלכם

מכיוון שפרסום ממומן בגוגל מאפשר לכם להופיע בתוצאות החיפוש לפי מילות מפתח, גולשים רבים מבצעים חיפושים ממותגים. חיפוש ממותג הוא חיפוש שבו מילות המפתח שהגולשים מחפשים כוללות שמות של עסקים. איך ניתן להפוך את זה ליתרון? בעזרת הגדרת מילות מפתח של המתחרים שלכם תוכלו להציג את המודעות שלכם מול גולשים שחיפשו את המתחרים שלכם ולשכנע אותם להיכנס לאתר שלכם ולקנות מכם.

הטקטיקה הזו נפוצה גם בקרב המתחרים שלכם. כחלק מתהליך הרכישה שעובר הלקוח הפוטנציאלי שלכם, ברגע שהוא יכיר את העסק שלכם, את המוצר או השירות שלכם- הוא יחפש מידע נוסף עליכם בגוגל. אם לא תופיעו במקומות הראשונים בגוגל, המתחרים שלכם יטרגטו את שם העסק שלכם ויתכן שחלק מהלקוחות הפוטנציאליים שלכם יפנו אליהם.

שליטה מלאה על התקציב

מערכת הפרסום של גוגל מעניקה לכם שליטה מלאה על תקציב הפרסום. המערכת מאפשרת לכם להגדיר תקציב יומי לכל קמפיין ולהגדיר מהו גובה התשלום המקסימלי שתהיו מוכנים לשלם עבור כל קליק. כמו כן, המערכת מאפשרת לכם להעלות או להוריד את המחיר שתהיו מוכנים לשלם עבור פרמטרים שונים, כגון: מיקום גיאוגרפי, טווח גילאים, מכשיר ועוד. אם קמפיין מסוים עובד לכם טוב – תוכלו להעלות את התקציב ובכך לקבל יותר לקוחות פוטנציאליים שיכנסו לאתר שלכם. אם קמפיין מסוים עובד פחות טוב מאחרים, תוכלו להוריד את גובה התקציב או לעצור את הקמפיין.

הגברת החשיפה למותג שלכם

אפשרויות הפרסום במערכת הפרסום של גוגל לא כוללות רק את מנוע החיפוש. מערכת הפרסום של גוגל מאפשרת פרסום מודעות וסרטונים באתרים רבים ברחבי הרשת (רשת המדיה), כולל פרסום ביוטיוב, מודעות גוגל שופינג ומודעות פרסומיות בג'ימייל. בעזרת פרסום באנרים וסרטונים ביוטיוב וברחבי הרשת, תוכלו לקבל חשיפה איכותית למותג שלכם, בעלות זולה יותר משאר ערוצי הפרסום ולפרסם לקהל יעד לפי תחומי עניין והרגלי גלישה. בנוסף, רשת המדיה של גוגל מאפשרת לכם לפרסם באנרים ומודעות מותאמות לכל גדלי המסכים באפליקציות רלוונטיות, וכך להגדיל את החשיפה לעסק שלכם ביעילות ובמחירים נמוכים בהרבה מהפרסום המסורתי והפחות יעיל.

רימרקטינג (שיווק מחדש)

קרה לכם פעם שנכנסתם לאתר מסוים, וכשיצאתם ראיתם מודעות מאותו אתר ברחבי האינטרנט? כנראה שהמודעות שראיתם הן מודעות רימרקטינג. רימרקטינג הוא בעצם שיווק מחדש לגולשים שנכנסו לאתר שלכם ויצאו מבלי להשלים את פעולת ההמרה. במרבית המקרים, גולשים שנכנסים לאתר שלכם בפעם הראשונה לא ישלימו את פעולת ההמרה ותצטרכו להציג להם מודעות עם מסרים מותאמים כדי להחזיר אותם לאתר שלכם. מודעות רימרקטינג הן הכרחיות בכל קמפיין פרסומי ולרוב הן מביאות את כמות ההמרות הגדולה ביותר.

מסקנה

אז האם פרסום ממומן בגוגל יכול לעזור לעסק שלכם לקבל יותר לקוחות? בהחלט כן. קמפיין פרסומי שמנוהל נכון יכול לעזור לכם להופיע בפני קהל יעד רלוונטי ולקבל יותר לקוחות במהירות. בעזרת מסרים שיווקיים נכונים, דפי נחיתה ממירים ומיקוד נכון של מילות המפתח, פרסום ממומן בגוגל יכול לעזור לעסק שלכם לגדול. אם עד היום לא פרסמתם בגוגל ולא ניצלתם את כל היתרונות שגוגל מציעה לכם, הגיע הזמן שתתחילו.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים בטופס

ומנהל קמפיינים יצור אתכם קשר ללא עלות וללא התחייבות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 × 5 =

גלילה למעלה דילוג לתוכן