מהי עלות מקסימלית לקליק ואיך לחשב אותה

עלו תמקסימלית לקליק גוגל

אחד מהיתרונות הברורים של הפרסום במערכת גוגל אדס (Google Ads) הוא התשלום עבור תוצאות, כלומר עבור הקלקות שבוצעו בפועל על המודעות שלכם ולא על חשיפות. לכל קמפיין בגוגל מוגדר תקציב יומי שקובע מהו הסכום הגבוה ביותר שתהיו מוכנים להשקיע בכל יום בקמפיין, ולכל קבוצת מודעות ומילות מפתח בקמפיין ניתן להגדיר מהי העלות המקסימלית לקליק. העלות המקסימלית לקליק היא הסכום הגבוה ביותר שאתם מוכנים לשלם לגוגל עבור כל הקלקה על המודעה שלכם, וניתן לשלוט עליו אם אתם משתמשים בשיטת הצעת מחיר ידנית. אם אתם משתמשים בשיטת הצעת מחיר אוטומטית- גוגל יגדיר עבורכם את העלות המקסימלית לקליק.

העלות לקליק נקבעת לפי מודל של "מכירה פומבית" ביניכם לבין משווקים נוספים והיא אינה קבועה. בכל פעם שגולשים מחפשים מונח חיפוש מסוים במנוע החיפוש, המודעות שמופיעות בתוצאות החיפוש מסודרות לפי סדר שנקבע ע"י העלות המקסימלית לקליק שמפרסמי המודעות הגדירו כפול ציון האיכות של המודעה. מפרסם שהמודעות שלו בעלות ציון איכות גבוה ושמגדיר עלות מקסימלית לקליק גבוהה יותר מהמתחרים שלו באותה "מכירה פומבית" – ידורג במקום גבוהה יותר בתוצאות החיפוש.

הערה חשובה: אל תתבלבלו בין העלות המקסימלית לקליק לבין העלות הממוצעת לקליק. העלות הממוצעת לקליק היא העלות הממוצעת ששילמתם בפועל על ההקלקות על המודעה שלכם, והיא יכולה להיות נמוכה יותר מהעלות המקסימלית לקליק שהגדרתם. 

מה צריך בשביל לחשב את העלות המקסימלית לקליק?

  1. כמה שווה כל המרה.
  2. כמה רווח נשאר לכם מכל המרה.
  3. מהו יחס ההמרה שלכם.

איך מגדרים כמה שווה כל המרה

ההגדרה הרשמית להמרה היא כל פעולה שהיא בעלת ערך לעסק שלכם. המרה לא חייבת להיות מכירה באתר או פניה דרך טופס יצירת קשר, אלא גם יכולה להיות למשל: צפייה בסרטון, זמן שהייה מסוים באתר, צפייה בעמוד מסוים ועוד. כדי לפשט את ההסבר- נגדיר שפעולות ההמרה שאתם חייבים לעקוב אחריהן הן: מכירות ופניות (לידים), כלומר: רכישה באתר, שליחת טופס לידים, התקשרות ישירה מהאתר או כל פעולה אחרת שמובילה למכירה או לפניה אליכם. את ההמרות מגדירים דרך מערכת הפרסום של גוגל או דרך גוגל אנליטיקס.

לאחר הגדרת ההמרות, השלב הבא הוא חישוב ערך ההמרה, שהוא הערך הכספי שכל המרה שווה לכם. כדי לחשב את ערך ההמרה צריך לחשב מהו גובה המכירה הממוצעת שלכם ללקוח, כמה פעמים אותו לקוח חוזר ורוכש מכם ומהו יחס סגירת העסקאות שלכם. אם אתם מוכרים מוצרים באינטרנט, אין צורך לחשב את יחס סגירת העסקאות כי הסכום הכספי שתקבלו מכל פעולת רכישה בפועל הוא 100%.

החישוב מתבצע באופן הבא: מספר הפעמים שאותו לקוח רוכש מכם בממוצע X ההכנסה הממוצעת מכל מכירה לאותו לקוח X יחס סגירת העסקאות.

למשל, נניח ואתם מוכרים מוצרים או שירותים במחיר של 500 ₪ לכל מוצר, ואותו הלקוח חוזר ורוכש מכם פעמיים בלבד בממוצע. מה יהיה ערך חיי הלקוח שלכם?

בחישוב פשוט: 500 ₪ הכנסה מכל מכירה X פעמיים שבהן אותו לקוח חוזר ורוכש מכם בממוצע = 1,000 ₪.

כלומר, כל לקוח שווה לכם בממוצע: 1,000 ₪.

אם אתם עסקים שמקבלים פניות (לידים) דרך אתר או דף נחיתה, צריך לכול בחישוב גם את יחס סגירת העסקאות שלכם. למה זה חשוב? כי לא כל ליד שפנה אליכם מוביל לסגירת עסקה בפועל. אם למשל מתוך 2 לידים שתקבלו- ליד אחד יסגור אתכם עסקה, זה אומר שיחס הסגירה שלכם הוא: 50%.

בהמשך לדוגמא, כל לקוח שווה לכם 1,000 ₪.

כעת את ערך שווי הלקוח נכפיל ביחס הסגירה:

500 ₪ = 1,000 ₪ X 0.5

כלומר, ערך ההמרה = 500 ₪.

חישוב הרווח מכל המרה

חישוב הרווח משתנה מעסק לעסק והוא מבוסס על פרמטרים עסקיים התלויים בתחום פעילות העסק ובמודל העסקי. באופן כללי, נרצה לדעת כמה רווח יישאר לכם מכל המרה בכדי לדעת מתי הרווחתם, מתי הפסדתם ומתי אתם מאוזנים, כלומר לא הפסדתם ולא הרווחתם.

אם נחזור לדוגמא הקודמת, נניח שהמוצר שלכם נמכר במחיר של 500 ₪ לכל מוצר, ואותו הלקוח חוזר ורוכש מכם פעמיים. נניח שאחוז הרווח שלכם ממכירת כל מוצר הוא 20% כלומר שעל כל מוצר שתמכרו תרוויחו 100 ₪.

מה יהיה אחוז הרווח שלכם מערך ההמרה?

כפי שראינו בדוגמא הקודמת ערך ההמרה הוא: 500 ₪.

אם על כל המרה אתם מרוויחים 20% זה אומר שמבחינה כספית על כל המרה הרווחתם 100 ₪ (500 X 0.2).

מהו יחס ההמרה שלכם

יחס ההמרה מייצג את היחס בין מספר הגולשים שביצעו את פעולת ההמרה שהגדרתם מתוך סך הגולשים שהקליק על המודעה שלכם. יחס ההמרה יכול להתייחס למודעה או לדף הנחיתה שלכם, כלומר מספר הגולשים שביצעו את פעולת ההמרה, למשל שליחת טופס בדף הנחיתה, מתוך כל הגולשים שנכנסו לאותו דף נחיתה.

נניח שמתוך 100 גולשים שהקליקו על המודעה שלכם ונכנסו לדף הנחיתה – רק 10 גולשים מילאו ושלחו את טופס יצירת הקשר. במקרה הזה חישוב יחס ההמרה יהיה: 10 גולשים שהמירו לחלק ל-100 גולשים שנכנסו לאתר- והתוצאה תהיה: 10%.

חישוב העלות המקסימלית לקליק

אחרי שיש לכם את כל החישובים, תוכלו לחשב את העלות המקסימלית שתהיו מוכנים לשלם לגוגל על כל קליק כך שבמקרה הרצוי תרוויחו מכל המרה, ובמקרה הגרוע תהיו מאוזנים. העיקר שלא תפסידו כסף.

ישנן מספר שיטות לחישוב עלות לקליק מקסימלית אבל כאן נתמקד בשיטה הפשוטה ביותר:

עלות לקליק מקסימלית = יחס המרה X רווח ממוצע מכל המרה.

לדוגמא:

רווח ממוצע מכל המרה: 100 ₪

יחס המרה: 10%

החישוב יהיה: 10 = 100 X 0.1

מהחישוב ניתן לראות שעל מנת להיות מאוזנים תצטרכו לשלם לגוגל מקסימום 10 ₪ על כל קליק. על כל קליק שהעלות הממוצעת שלו תהיה נמוכה מהעלות המקסימלית לקליק תהיו ברווח.

סיכום

חשוב מאוד לבצע פעולות אופטימיזציה באופן שוטף כדי להוזיל את העלויות לקליק כך שעלויות הקמפיינים שלכם ירדו והרווחים יעלו. הקפידו לשפר את ציון האיכות של המודעה שלכם, הקפידו למקד את הפרסום לקהלי יעד רלוונטיים, עקבו אחרי מילות חיפוש, מיקומים, איכות דפי הנחיתה, בצעו טסטים על הקמפיינים והמודעות שלכם.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים בטופס

ומנהל קמפיינים יצור אתכם קשר ללא עלות וללא התחייבות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × 4 =

גלילה למעלה דילוג לתוכן