4 טעויות נפוצות בפרסום בגוגל שיכולות לעלות לכם הרבה כסף

מחשבון

פרסום ממומן בגוגל יכול להביא לכם תנועה שוטפת של לקוחות פוטנציאליים איכותיים, שיגדילו את ההכנסות שלכם ויעזרו לעסק שלכם לצמוח. אבל אם לא מנהלים את החשבון בצורה נכונה – אפשר בקלות לבזבז את כל תקציב הפרסום מבלי לראות תוצאות. בפוסט הזה אני הולך לשתף אתכם ב-4 טעויות נפוצות של מפרסמים בקמפיינים פרסומיים בגוגל, ואם תימנעו מהן, תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה מאוד כסף.

לא משתמשים בסוגי התאמה

כשאתם יוצרים את הקמפיין שלכם בגוגל אתם יכולים לבחור מבין 4 סוגי התאמות למילות המפתח שבחרתם: התאמה רחבה, התאמה עם פלוסים, התאמה למשפט והתאמה מדויקת. קיים וסוג התאמה נוסף שהתווסף לאחרונה שמאפשר שילוב בין התאמה רחבה עם פלוסים להתאמה למשפט, אבל כדי לשמור על פשטות לא ארחיב עליה כאן.

התאמה רחבה – זוהי ברירת המחדל שגוגל מציעה לכם והיא יכולה להפעיל את המודעה שלכם כשמונח החיפוש של הגולש מכיל את המילה הזאת, ללא התייחסות למיקום או לסדר שלה במשפט.

התאמה רחבה עם פלוסים – דומה להתאמה רחבה, אך כל מילה שלפניה תשימו פלוס ("+") תהיה חייבת להופיע במונח החיפוש של הגולש, ללא חשיבות לסדר.

התאמה למשפט- המודעה שלכם תופיע רק אם מונח החיפוש של הגולש מכיל את מילות החיפוש שהגדרתם, ובאותו הסדר.

התאמה מדויקת – המודעה שלכם תופיע רק אם מונח החיפוש של הגולש תואם בדיוק את מילת המפתח שהגדרתם.

בטבלה הבאה תוכלו לראות דוגמאות לסוגי ההתאמות, לסימונים שלהן ואילו מונחי חיפוש יכולים להפעיל אותן:

סוג התאמה

סימן

מילת מפתח לדוגמא

מונחי חיפוש לדוגמא

התאמה רחבה

ללא סימן

כסאות למשרד

שולחנות למשרד, כסאות עם משענת,

כסאות ושולחנות

התאמה רחבה עם פלוסים

+מילה

+כסאות +למשרד

כסאות למשרד עם משענת,

כסאות ושולחנות למשרד

התאמה למשפט

"מילת מפתח"

"כסאות ושולחנות למשרד"

כסאות ושולחנות למשרד למכירה

התאמה מדויקת

[מילת מפתח]

[כסאות ושולחנות למשרד]

כסאות ושולחנות למשרד

וכך מוסיפים התאמות במערכת הפרסום של גוגל:

סוגי התאמה בגוגל

מילות מפתח שליליות

אם אתם מפרסמים בגוגל ואתם לא משתמשים במילות מפתח שליליות – הסעיף הזה יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. מילות מפתח שליליות הן מילים שאתם לא מעוניינים שיפעילו את המודעות שלכם. לאחר שביצעתם מחקר מילות מפתח ובחרתם את המילים הרלוונטיות שאתם רוצים שיפעילו את המודעות שלכם, מה שקורה בפועל זה שמילות החיפוש שאליהן מיקדתם יכולות להופיע גם במונחי חיפושים שאינן קשורים לעסק שלכם, או שאתם לא מעוניינים שיופיעו. במקרה שבו המודעה שלכם מופיעה בחיפושים לא רלוונטיים, יש סיכוי גבוה שתשלמו על כניסות של גולשים לא רלוונטיים.

גוגל מאפשרת לכם להוסיף מילות מפתח שליליות במספר רמות:

  • ברמת החשבון
  • ברמת הקמפיין
  • ברמת קבוצת המודעות

שימו לב שכשאתם מגדירים מילות מפתח שליליות – לא תוכלו להשתמש בסוג התאמה רחבה עם פלוסים, אלא רק סוגי התאמות: התאמה רחבה, התאמה למשפט והתאמה מדויקת.

איך מוסיפים מילות מפתח שליליות?

בחרו בקמפיין שאתם רוצים לערוך -> בחרו בקבוצת המודעות -> בחרו במסך "מילות מפתח" ואז בחרו בלשונית "מילות מפתח שליליות":

הוספת מילות מפתח שליליות

לאחר מכן לחצו על סימן הפלוס הכחול:

הוספת מילות מפתח שליליות

ולאחר מכן ייפתח לכם מסך שבו תוכלו להזין את מילות המפתח השליליות ולבחור באיזו רמה תרצו לשלול את מילות המפתח האלו:

  • ברמת הקמפיין – שלילה של הופעת מודעות עם מילת המפתח השלילית ברמת הקמפיין
  • קבוצת מודעות – שלילה של הופעת מודעות עם מילת המפתח השלילית ברמת קבוצת המודעות.הוספת מילות מפתח שליליות

לא עוקבים אחר המרות

טעות נפוצה מאוד שאני עדיין רואה שמפרסמים עושים היא שהם לא עוקבים אחרי המרות. פעולת המרה היא כל פעולה בעלת ערך עבורכם, המפרסמים. המרה יכולה להיות למשל: רכישה באתר, השארת פרטים בטופס, הרשמה ועוד. אך המרה היא לא בהכרח הפעולה האחרונה שאתם רוצים שהגולשים יבצעו. פעולת המרה יכולה להיות גם פעולות מקדימות בדרך לפעולה הכי חשובה עבורכם, למשל: הוספת מוצרים לסל, ביקור בעמוד מסוים, הורדת אפליקציה ועוד. כאשר אתם עוקבים אחרי המרות אתם יכולים לדעת אילו מילות מפתח הביאו לכם מכירות ובאילו עלויות, אילו מיקומים גיאוגרפיים עובדים לכם, אילו מודעות עובדים לכם וכנ"ל לגבי כל הרשימה הארוכה של אפשרויות המיקוד והמדדים האחרים שלפיהם אתם יכולים לבצע אופטימיזציה.

המרות ניתן להגדיר במספר דרכים- דרך מערכת הפרסום או דרך גוגל אנליטיקס. הדרך הפשוטה ביותר היא דרך מערכת הפרסום: בסרגל הניווט העליון: בחרו ב"כלים והגדרות" -> מדידה -> המרות:

הגדרת המרות

במסך ההמרות תוכלו לראות את כל ההמרות שהגדרתם. לחצו על סימן הפלוס הכחול:

הגדרת המרות

במסך הבא תוכלו לבחור מאיזה מקור להגדיר את ההמרות שלכם:

הגדרת המרות

בחרו את המקור הרצוי לכם (לצורך ההסבר נבחר ב"אתר אינטרנט" אך סדר הפעולות דומה עבור כל סוגי ההמרות). במסך הבא שייפתח תתבקשו להזין הגדרות להמרה שלכם.

בחרו קטגוריה להמרה:

הגדרת המרות

הזינו שם להמרה שלכם:

הגדרת המרות

ערך המרה – תוכלו להזין במערכת כמה כל המרה שווה לכם או שתוכלו לא להגדיר ערך להמרה:

הגדרת המרות

לחצו "שמירת ההמרה":

הגדרת המרות

במסך הבא תתבקשו לבחור את הדרך המועדפת עליכם להטמיע את קוד ההמרה באתר. לאחר שהגדרתם את ההמרה גוגל תייצר עבורכם קוד להטמעה באתר. בדרך כלל את קוד ההמרה נטמיע ב"דף תודה" שאליו הגולשים מועברים אחרי שהם ממלאים טופס או רוכשים באתר. מה שקורה בפועל זה שכאשר גולש מבצע רכישה באתר למשל, הוא מועבר לדף התודה ואז גוגל סופרת את ההמרה הזו לפי כמות הכניסות של גולשים לדף התודה.

העבירו את הקוד שגוגל תיצור עבורכם למנהל/ת האתר שלכם כדי שהוא/היא יטמיעו אותו עבורכם, או עשו זאת בעצמכם.

בחרו בדרך הנוחה ביותר עבורכם להטמעת הקוד באתר ולחצו על "הבא".

לאחר שתטמיעו את קוד ההמרה גוגל תתחיל לספור את ההמרות שלכם.

פועלים בשיטת "שגר ושכח"

קל לחשוב שברגע שמעלים קמפיין בגוגל אפשר להפעיל אותו ולשכוח ממנו. הגדרתם מילות מפתח, הצעות מחיר לקליק, כתבתם כמה מודעות ועכשיו מחכים ללקוחות שיגיעו.

זאת טעות!

אחרי שהקמפיין עלה לאוויר העבודה האמיתית מתחילה. זה הזמן שבו מנתחים את ביצועי הקמפיין ועושים אופטימיזציה שוטפת לשיפור הביצועים ולצמיחה של החשבון.

נכון שגוגל מציעה אפשרויות רבות של אוטומציה כדי להקל על המפרסמים אך יש לעקוב אחר המדדים בחשבון בתדירות יומית יחד עם פעולות רבות שיש לעשות כדי להפוך את הקמפיין לרווחי. פעולות כאלה יכולות להיות למשל: אופטימיזציה למודעות, A/B טסטינג, מילות מפתח שליליות, ניתוח ביצועים של מילות מפתח ומחקר מילות מפתח חדשות, אופטמיזציה למיקומים, מיקוד לקהלים ועוד פעולות רבות.

לסיכום

פרסום בגוגל יכול להיות אפיק הפרסום המשתלם ביותר לעסק שלכם ולייצר לכם זרם שוטף וקבוע של מכירות ופניות מלקוחות פוטנציאליים, אבל אם לא מנהלים אותו נכון – הוא יכול לגרום לכם להפסדים ולתסכול. על ידי הימנעות מהטעויות הנפוצות שהצגתי, תוכלו לחסך לעצמכם הרבה כסף ולקבל החזר השקעה גבוה יותר מהפרסום שלכם. לפני שאתם מריצים קמפיין הגדירו את ההמרות שאתם רוצים לעקוב אחריהן כדי שתוכלו לעקוב ולנתח את התוצאות שתקבלו מהקמפיין. שימו לב להתאמות נכונות למילות המפתח ובדקו איזה סוגי התאמות מביאות לכם את התוצאות הכי טובות. הקפידו להוסיף מילות מפתח שליליות באופן קבוע לפחות אחת לשבוע. וודאו שאתם ממקדים את הפרסום שלכם לקהל היעד הנכון על ידי ניהול המיקומים הגיאוגרפיים והסרת המיקומים הלא רלוונטיים.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

לשיחת ייעוץ השאירו פרטים בטופס

ומנהל קמפיינים יצור אתכם קשר ללא עלות וללא התחייבות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twenty − 1 =

גלילה למעלה דילוג לתוכן